Kargo ve Teslimat Şartları

1. Siparişin Kargoya Verilmesi

Siparişleriniz, ödemeyi takip eden gün içerisinde kargoya verilir. Cuma günü saat 16:00’ dan sonra verilen siparişler Pazartesi günü kargoya verilir. Özel üretim ürünlerde ve ölçünüze uygun yüzük üretiminde 3-7 günlük bir teslim süresi geçebilir. Sitemizden vermiş olduğunuz siparişleriniz kargoya teslim edildiklerinde, sistemimizde kayıtlı e-mail adresinize siparişiniz ile ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilmektedir. Siparişiniz ile ilgili bilgi almak için iletişim bilgilerimizden müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

2. Teslimat

Genel olarak anlaşmalı olduğumuz kargo firması, Türkiye’nin tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. Sipariş verildikten ve ödeme yapıldıktan sonra kargo şekline ve teslimat adresine bağlı olarak ortalama 2-3 iş günü içerisinde siparişiniz adresinize teslim edilmektedir. Eğer bulunduğunuz şehirde ilgili kargo acentesi mevcut değil ise Mobil Bölge dışı olarak tabir edilir ve haftanın belirli günlerinde size ürün teslimi yapılır.Siparişiniz belirtmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilecektir.Teslimatların gecikmesindeki en sık karşılaşılan sebeplerinden biri adres bilgilerinin yetersiz olmasıdır. Lütfen teslimat adresinizi tam ve eksiksiz olarak belirtiniz.

3. Siparişin Teslim Alınması

Siparişiniz adresinize kargo kuryesi ile ulaştığında, lütfen teslim almış olduğunuza dair imzalamadan önce kargonuzu kargo görevlisinin yanında inceleyiniz. Üründe ezilme, tahribat, vs. bulunması durumunda yanında kolinizi açtığınız kargo görevlisine hasarlı ürün tutanağı hazırlatmanız gerekmektedir. Bu tutanak ile birlikte ürünün / ürünlerin faturaları, sorununuzu anlatan not ve kargo görevlisine hazırlattığınız tutanak ile birlikte geri göndermeniz gerekir. Ürünler bize ulaştığında sorununuz kayıtlarımıza işlenecek olup, en kısa sürede yeni ürünleriniz size gönderilecektir