• İndirimli fiyat
Özel Kolleksiyon Zultanit Taşlı Erkek Yüzük Yanlar siyah zirkon taş
  • Özel Kolleksiyon Zultanit Taşlı Erkek Yüzük Yanlar siyah zirkon taş
  • Özel Kolleksiyon Zultanit Taşlı Erkek Yüzük Yanlar siyah zirkon taş

Özel Kolleksiyon Zultanit Taşlı Erkek Yüzük Yanlar siyah zirkon taş

2.111,20 ₺
2.011,20 ₺ 100,00 ₺ İndirim
Vergi dahil
Yüzük Ölçüsü
Adet

Zultanit Taşı Özellikleri Nelerdir?

Ülkemizdeki değerli taşlardan birisi de Zultanit taşıdır. Ancak bu taşın diğerlerinden ayrılan en önemli özelliği, bukalemun misali farklı renklere bürünebilmesidir. Bu özelliğinden dolayı takı ve süs eşyalarında çokça kullanılır. Sadece ülkemizde çıkan bir taştır. Muğla Milas çevresinde çıkarılır. Bu taşın bir benzerinin de Rusya’da olduğu söylenir ancak orada bulunan taşın özellikleriyle ülkemizdeki zultanit taşı özellikleri aynı değildir. Zultanit taşı, Rusya’da çıkarılan taştan daha parlak ve sağlam yapıdadır.

Zultanit Renk değiştiren özel bir taş!

Doğada renk değiştiren birkaç tane taş vardır. Onlardan birisi zultanit taşıdır. Bu taşta yeşil, kahverengi, pembe başta olmak üzere birçok rengi görebilmeniz mümkündür. Rengini mekanda ki ışığa göre ayarlar. Güzel bir gökkuşağı görüntüsü yayabilir. Zultanit taşının çok eskiye dayandığını söylemek mümkün değildir. 1980 yılında keşfedilen taş, estetikliği, sağlamlığı ve renkli dünyası sebebiyle hızlı şekilde dekorasyon, takı ve süs dünyasının vazgeçilmez aksesuarlarında kullanılmaya başlayan bir obje haline gelmiştir.

Güneşe tutulduğunda farklı renk, muma tutulduğunda farklı renk gösterisi sunan zultanit taşı, ayrıca kedi gözü olarak adlandırılan tek bir renk kalıbına da girer. Estetik ve harika bir renk şöleni bahşeden taş, birbirinden farklı takılar, süsler ve dekoratif eşyalara anlam kazandırır.

Saydam bir yüzey!

Taşın değerli olduğu enstitüler tarafından da belirlenmiştir. Saydam bir tabakaya sahip olduğu ve içerisinde ki partiküllerin ancak 10 kat büyütülebildiği zaman görüldüğü saptanmıştır. Taşta bulunan partiküller onun gerçek ve doğal bir taş olduğunu gösterir. Doğal oluşum evresini geçiren her taş, partiküllere sahiptir. Ancak bu partikülleri gözle görmek imkansızdır. Zultanit taşı üzerinde yer alan partikülleri görebilmek için yukarıda dediğimiz gibi 10 kat büyütülmesine ihtiyaç vardır.

Zultanit taşısadece ülkemizde çıkarılır. Ancak Rusya’da buna benzer bir taş olan Alexsandrite taşı, bazı kişiler tarafından zultanit taşı olarak satılır. Halbuki Rusya’dan getirilen bu taş, sadece 2 renk değişimi yeteneğine sahiptir. Bu nedenle zultanit olup olmadığı kolayca anlaşılır. Ülkemizde Muğla Milas bölgesinde çıkarılan zultanit taşı, dünyanın hiçbir yerinde bulunmaz. Dolayısıyla ticari tekeli sadece ülkemize aittir.

Zultanit taşın faydası nelerdir?

Zultanit taşı hakkında çok fazla bir bilginin olmadığını söylemek gerekir. Öyle ki taş 20 senelik bir geçmişe sahiptir. Yeni yeni taş üzerindeki sırlar açıklığa kavuşmaktadır. Bu anlamda taşın sağladığı faydalar olarak şunlar ifade edilmiştir.

1.Dikkati toplayacak ruhi dinginliği sağlamaktadır. Buda zihin açıklığını beraberinde getirmektedir.

2.Stresli geçen günlerde beden gerginliğini almaktadır. Böylece ruhsal ve bedensel dengeyi sağlamaktadır.

3.Nazarlı gözleri üzerine çektiği için nazara karşı etkili olduğu sanılmaktadır.

4.Cesareti, güveni ve atılganlığı arttırmaktadır.

5.Pozitif bir yaşam sürmek isteyen kişilere tavsiye edilen takılar arasında yer almaktadır.

6.Çevreye karşı uyumlu davranışların sarf edilmesinde insana motivasyon sağlayan özelliğe sahiptir.

ey 610

Bilgi Kartı

Maden
925 Ayar Gümüş
Taş
zultanit
Ağırlık
19-20
Ölçüler
Belirtiniz